Повернутися

Особливості йоркширських тер’єрів

Йоркширський тер'єр

Йоркширські тер’єри зараз знаходяться на піку своєї популярності. Щодня сотні тисяч людей здобувають як “чотириногого друга” саме цю породу собак. Чим же так відомі “Йорки”, чому вони “захопили” людські серця?

Почати треба з того, що ця порода вважається однією з найдавніших. Дані собачки не великі за розміром, але скільки в них мудрості, ласки, відданості! Варто хоча б раз подивитися на йоркширського тер’єра, і ви ніколи його не зможете забути.

Особливості зовнішності йоркширських тер’єрів

Крім розмірів собаки, варто відзначити іхню легкість до навчання. Дресируванню йоркширські тер’єри піддаються досить легко. Вони слухняні, уважні, досить акуратні. Зовсім не обов’язково вигулювати цю породу собак щодня. “Всі свої справи” тер’єр може “зробити” вдома. Ця порода – просто знахідка. Ідеальний вихід для людей, хто хоче мати улюбленця, але не може пообіцяти собі, що буде з ним гуляти щодня.

Звідки з’явилася ця порода

Ці пси дуже рухливі. Незважаючи на те, що вони не великих розмірів, собаки-Йорки дуже люблять бігати, стрибати та гратися. Вам ніколи з ним не стане нудно. Якщо звернутися до історії, то можна дізнатися, що йоркширських тер’єрів почали розводити як мисливців на щурів. Так, вони не були такими вже безневинними і ласкавими, якими стали за останні роки.

Попередні породи йоркширських тер’єрів, які полювали на щурів та інших гризунів, були більш великих розмірів. Але на рухливість і спритність це ніяк не впливало. Собака йорк з’явилася шляхом схрещування двох інших порід: англійського тер’єра з шотландським. В середині 19 століття породу стали представляти на всесвітніх виставках, де йоркширські тер’єри займали почесні призові місця. Особливо Йорків люблять жінки і діти.

А їх є за що любити:

  • собачка маленька, можна взяти з собою в поїздку;
  • їсть Йорк теж мало;
  • тер’єра легко видресирувати;
  • привчити “до туалету” теж можливо;
  • привабливість, не забуватимемо і про це;
  • Йорки їдять все.

Зовнішній вигляд, розміри собаки

Вважається, що вага вихованця не повинна перевищувати трьох кілограмів. Тому, заводячи йоркширського тер’єра, важливо пам’ятати: не можна перегодовувати собаку! В іншому випадку, ви завдасте йому тільки шкоду. Їсти Йорк повинен стільки, скільки належить. Ніяких надмірностей і пустощів. Тварина – це, в першу чергу, велика відповідальність.

Що стосується інших розмірів, то йоркширські тер’єри діляться на три категорії:

   • стандартні собаки;
   • міні;
   • мікро.

Перша категорія собак важить два-три кілограми. Друга – не більше двох кіло. А мікро-Йорк не повинен бути більшим, ці собачки будуть вагою близько кілограма. Максимальна вага мікро-Йорка може бути 1,5 кілограмма. Хоча морда у йоркширського тер’єра і не довга, зате сил у собак багато. Чого вартий тільки прикус, він дуже потужний. Якщо ваш йоркширський тер’єр щось узяв в рот, наприклад, гумовий м’яч, то ви так просто у нього іграшку не заберете.