Повернутися

Собаки порід чихуахуа і лабрадор: особливості дресирування

Дресирування і навчання собаки — непросте завдання. У процесі виховання потрібно бути наполегливим і вимогливим. Люблячому господареві складно реально оцінити промахи або досягнення свого пса. У таких випадках допомагають поради кінолога. Кожна порода має свої особливості, і ми сьогодні пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями по дресируванню собак чихуахуа і лабрадор.

Дресирування собак породи «чихуахуа»

Дрессировка чихуахуа

Чихуахуа — давня порода, яка веде свій початок ще від цивілізації ацтеків. Господарями мініатюрних собачок були верховні жерці, які вірили в магічне походження «течічі». Після розгромних іспанських завоювань предки сучасних чихуахуа потрапили до простих мексиканських селян, де і були виявлені їх пра-пра-правнуки на початку XIX століття.

Собачки-компаньйони швидше є прикрасою для господаря, аніж захистом. Тому навчати песика деяким командам (наприклад, охоронним) немає ніякого сенсу. А ось «стояти», «сидіти», «поруч», «не можна», «дай» чихуахуа засвоюють швидко і легко.

Найчастіше цуценятам багато дозволяють, сподіваючись, що в дорослому віці пес «порозумнішає». Це неправильно. Заборонні команди «фу», «не можна» повинні бути першими і базовими.

Навчання чихуахуа можна починати з раннього віку, відразу ж після того, як песик потрапить у ваш дім.

Дресирування собак породи «лабрадор»

Дрессировка лабрадора

Лабрадори — позитивні і доброзичливі собаки. Вони дуже люблять воду, із задоволенням плавають і купаються. Найкращий вік для початку дресирування — приблизно 1,5 місяці. Цуцик якраз навчився твердо стояти на ногах, він активний, багато бігає і грається. Лабрадори люблять вчиться. Бачити свого господаря задоволеним — справжня радість для вихованця. У процесі навчання не скупіться на заохочення: похвалу, ласощі. Але гладити малечу по голові і по шиї не можна, тому що це може порушити форму і природнє положення вух. Також для песика небажано спускатися вниз і підніматися вгору по сходах. Вправа приводить до порушень в хребті і суглобах. Лабрадори добре піддаються дресируванню, легко запам’ятовують команди і заборони. А ще вони просто обожнюють дітей. Отож, якщо ваша дитина просить собаку — саме лабрадор стане їй відданим і вірним другом на довгі роки.

Тварини різних порід вимагають індивідуального підходу до навчання. В одній із наших статей ви можете дізнатися про особливості дресирування вівчарки. А найкраще — приходьте до школи Форвард, і ми з радістю проінструктуємо вас і ваших вихованців. Для цього потрібно тільки записатися на перший безкоштовний урок. Ми чекаємо на вас!