Повернутися

Чи потрібно дресирувати декоративних собак?

Не існує порід, виведених без мети. Так, одні породи були виведені, щоб служити, інші – для полювання, треті – розважати і т.д. Декоративна порода собак була виведена для будинку, для шовкових подушок, сумочок, але це не означає, що такі породи не потребують дресирування.

Особливості дресирування декоративних собак

pexels-photo-264206Дресирування – це виховання. Кожну тварину слід виховувати. Інша справа, що підхід до цуценят декоративних порід відрізняється від того, як би ми виховували службового пса. Так, декоративним цуценятам не потрібно знати службові команди, вміти шукати наркотики і ловити злочинців. Але базовий набір команд виховного характеру: сидіти, лежати, до мене, не можна є обов’язковим і для німецької вівчарки і для померанського шпіца. Незалежно від породи, важливо виховати в щеняти почуття поваги до господаря, розуміння авторитетів.

Проте слід враховувати, що характер, поведінка й здібності до дресирування відрізняються у кожної породи. Так, велика декоративна порода, пудель, відмінно піддається дресируванню, не випадково вони часто виступають в цирку. Однак чау-чау, ще одна велика декоративна собака, повільно засвоює команди, а все тому, що колись китайці вивели її як худобу для вживання в їжу. Слабке здоров’я, не дуже хороша пам’ять закладені генетично в цій породі.

Дресирування декоративних собак вдома

chihuahuaВи можете навчати вашого вихованця як вдома, так і в школі дресирування собак, але будьте готові до того, що процес може бути повільним. Як правило, декоративним собакам потрібно більше часу, щоб вивчити ту чи іншу команду. Як мотивацію можете використовувати корм. Корм для декоративних собак не відрізняється від корму для будь-якої іншої породи. Краще використовувати варену телятину, ні в якому разі не можна годувати цуценят куркою. Куряче м’ясо і кістки – головний алерген для собак. Іноді можете заохочувати вихованця сиром. Поріжте смаколики на маленькі шматочки і давайте кожен раз, коли пес успішно виконає ваш наказ. Наприклад, якщо ви вчите собаку сидіти, дайте понюхати їжу, перед тим, як посадити цуценя на підлогу. Спочатку йому потрібно допомагати. Для цього дозволяється легенько притиснути попу собаки до підлоги. У дресируванні собак, особливо декоративних порід, заборонено використовувати агресію, навіть якщо собака погано себе веде, кусається і гавкає. У таких випадках, ви можете використовувати газету, щоб стукнути песика по попі, але руки господаря завжди повинні асоціюватися з ласкою. Якщо багато лаятися і бити собаку, вона може або розлютитися, або закритися в собі.

Про особливості дресирування також читайте у статті “Дресирування собак: як і навіщо вчити собаку хорошим манерам

Також, слід враховувати фізичні можливості тварини. Якщо пудель – це пес, якого легко навчити циркових трюків, то подібні рухи можуть бути небезпечні для дрібних порід, таких як чихуахуа. Генетична особливість породи – крихкі кістки.

Вивихи й переломи – це взагалі поширена проблема для дрібних декоративних собачок. Так що запам’ятайте, догляд за декоративними собаками передбачає не тільки підрізання і вичісування шерсті, правильне харчування, але й правильне дресирування, захист від небезпечних ситуацій та травм.

Дресирування декоративних собак у Хмельницькому

У Хмельницькому також є кінологи, які займаються дресируванням декоративних песиків. Спеціалізованої школи дресирування декоративних собак в місті немає, але в звичайних школах є фахівці з декоративних порід. Можна знайти фахівця, який буде проводити заняття з дресирування собак вдома або записатися у школу.

Існує думка, що декоративні породи не потребують і не піддаються дресируванню – це неправда. Інша справа, що не всі фахівці хочуть і знають, як дресирувати декоративних цуценят, адже для цього може знадобиться час і терпіння. “Форвард” – це школа дресирування собак в Хмельницькому, де вам допоможуть знайти свого фахівця, готового взятися за виховання вашого улюбленця.