Повернутися

Декоративні собаки, як улюблені домашні тварини.

Декоративні собаки

уход за декоративными собаками
Багато людей вважають за краще заводити собак виключно для дружнього спілкування, прояву турботи, ласки, як для члена сім’ї. Тому такі породи відносять до виду декоративних. Така класифікація умовна, адже під цей перелік потрапляють також породи, які є мисливськими або службовими. Найчастіше, декоративні собаки представляють собою домашніх вихованців невеликого розміру, які зазвичай призначені для житла в будинку або квартирі, а не в будці на вулиці.

Ці домашні тварини дуже мобільні, їх можна брати з собою в подорож, в гості. Особливо часто їх заводять для дітей, через невеликі розміри з ними зручно гуляти або грати. Для жінок деякі карликові породи собак становлять дійсно декоративну складову їхнього способу життя, зовнішнього вигляду.

Різновиди декоративних собак

  • Дуже популярними улюбленцями серед представниць жіночої статі є чіхуахуа – це найменші собачки, максимальна маса яких може становити 3 кг. Вони бувають світлих або темних забарвлень з гладкою або шерстю, що злегка стирчить. Їх дуже зручно носити в одній руці або навіть в жіночій сумочці. Іноді чіхуахуа надягають милі бантики, наряджають в смішний одяг.
  • Тер’єри – це не менш популярні декоративні собаки. Вони бувають різних видів: той, йоркширські і інші представники, відрізняються за розмірами, довжиною вовни. Яскраво виражена риса – це вушка, що стирчать.
  • Шпіци – особливо милі мініатюрні собачки. Відрізняються коротенькими ніжками, дуже пухнастою вовною, що дозволяє власникам вистригати з неї різні цікаві зачіски.
  • Існують карликові пуделі, які крім мініатюрного розміру виділяються особливою кучерявою шерстю, об’ємними вухами, що висять. Ці породи особливо подобаються дітям.

Догляд та дресирування декоративних собак

декоративні собаки
Незважаючи на невеликий розмір таких домашніх вихованців, за ними потрібен ретельний догляд. Крім пухнастих видів собак, де їх необхідно постійно вичісувати, стригти шерсть, особливе питання займає харчування.

Зараз існує спеціальний корм для карліковиx порід собак, який збалансований усіма необхідними поживними речовинами, вітамінами і мінералами.

Через свою активну рухливість і невеликі розміри, харчування таких собачок відрізняється від харчування великих собак. Категорично забороняється годування сирим м’ясом, рибою, також не можна давати копченостей, жирної їжі. Харчування має бути досить різноманітним, розбитим на декілька прийомів в день.

Дресирування декоративних собак – це важливий аспект у вихованні та управлінні їх характером. Таких маленьких вихованців цілком можна дресирувати в квартирі, на вулиці або у дворі приватного будинку. Їх слід навчати основним «базовим» командам: «сидіти», «поруч», «до мене», «місце» і ін.

Обов’язковою умовою для успішного дресирування і повним взаєморозумінням між господарем і його маленьким улюбленцем є задовільнення смакових уподобань тварини (за виконання команди – «вкусняшки»), а також відсутність агресивних вказівок, каральних заходів або застосування фізичної сили.