Повернутися

Догляд за собакою влітку: як запобігти тепловому удару?

Літо – це не лише теплі та веселі дні, наповнені іграми на свіжому повітрі, але й небезпека, які чатує на вашого вихованця під час прогулянок. Власникам собак влітку необхідно вжити додаткових заходів і подбати про їх здоров’я. Під час спеки пес потребує особливого догляду.

Тепловий удар у собаки – які породи страждають найчастіше?

правильний догляд за вихованцемОдна з проблем, яка може спіткати тварину в спекотний день – тепловий удар. До хвороби можуть призвести такі причини:

  • тривале перебування на сонці;
  • термічний перегрів через необережність господарів, що залишили вихованця закритим у машині;
  • сильні фізичні навантаження.

Тепловий удар може трапитися з кожною твариною. Особливо гостро ця проблема стосується собак північних порід: хаксі і маламут. Схильні до перегріву також пси з короткою мордою: бульдог, мопс, шарпей і боксер. Крім цього, в групі ризику знаходяться старі, хворобливі та вагітні собаки.

Симптоми теплового удару

Які симптоми проявляються у тварини в разі теплового удару? Це почервоніння слизових оболонок, сонливість, задишка, пронос, блювота, апатія, порушення координації, судоми і підвищення температури тіла. У важких випадках при тепловому ударі температура може підвищитися до сорока двох градусів.

Як відрізнити тепловий удар від інших захворювань?

Господарю не слід поспішати з висновками, виставляючи той чи інший діагноз. У разі серйозного нездужання варто негайно звернутися за допомогою до ветеринара.
Небезпечно, коли підвищена температура тіла тварини протягом тривалого часу не знижується. Від цього страждають усі системи та органи пса, особливо:

  • нервова система;
  • шлунково-кишковий тракт;
  • нирки і легені.

Якщо господар не доглядав за своєю собакою влітку правильно, і у неї стався перегрів, то слід негайно відвезти тварину до ветеринарної клініки. Симптоми, які вказують на ускладнення, виникають, як правило, на третій або четвертий день після перегріву. Слідкуйте за температурою тіла вихованця – не можна допускати її підняття вище сорока двох градусів, тому що тоді в органах тварини почнуться незворотні процеси.

Як правильно допомогти собаці у разі перегріву?

Якщо господар впевнений на всі 100%, що нездужання у тварини виникло з причини теплового удару, йому слід виконати наступні дії:

  • змочити шерсть пса холодною водою;
  • розташувати тварину в прохолодному приміщенні;
  • регулярно прикладати холодні компреси в область пахв і пахової зони.

догляд за собакою вліткуЯкщо поруч знаходиться річка або озеро, то негайно використайте цю можливість – скупайте тварину. Будьте обережні, не варто забувати про можливість переохолодження.

Виконуючи перераховані вище поради, стежте за тим, щоб голова пса була розташована нижче тулуба. Тварині можна додатково зробити холодну клізму і стимулювати серцевий м’яз, вколоти сульфокамфокаїн (після консультації з ветеринаром).

Постійно стежте за температурою тіла собаки. Протягом кожних тридцяти хвилин вона повинна знижуватися на пів градуса. Збивайте температуру до позначки в тридцять дев’ять градусів поступово, не поспішаючи. Досягнувши цього результату, припиніть всі дії з надання невідкладної допомоги. Обов’язково покажіть собаку ветеринару, навіть якщо їй стало легше.

Якщо у вас виникнуть будь-які питання, пов’язані з поведінкою пса або з доглядом за ним – звертайтеся за допомогою до школи дресирування Дог Форвард. У нас працюють першокласні фахівці, які можуть знайти підхід до будь-якої тварини. Вони також підкажуть вам, як правильно доглядати за собакою влітку. Зв’язатися з нами ви зможете, зателефонувавши за номером, вказаним у верхній частині сайту.