Повернутися

Домашня собака для сім’ї і дітей.

Домашня собака для сім’ї

утримання собаки в будинку
Багато людей стикаються з питанням «А чи не завести нам домашню собаку?»Особливо часто таке прохання можна почути від дітей. Новий житель зазвичай сприймається, як член сім’ї. Тому вибір родової приналежності повинен визначатися багатьма факторами:

  • Площа житла
  • Вид житла: квартира або приватний будинок.
  • Мета: в якості охорони або домашнього сімейного друга.
  • Наявність інших домашніх тварин.

У будь-якому випадку за хвостатими вихованцями завжди потрібно стежити, регулярно годувати, вигулювати, проявляти всіляку турботу, щоб вони могли відчувати себе, як вдома, бути вірними і відданими тваринами своєму господареві.

Яку породу вибрати для сім’ї і дітей

Якщо в сім’ї є дитина, то при виборі породи собак для дітей слід враховувати можливість регулярного вигулу: вихованець не повинен бути великим (якщо це зобов’язання буде доручено тільки молодшому представнику сімейства).

Також слід віддавати перевагу більш м’яким, поступливим характером тваринам. Звичайно, при правильному дресируванні і вихованні вихованець не повинен ображати свого господаря, але краще вберегти дітей від можливого прояву агресії. На думку багатьох сімей, хороша порода – це та, яка може стати добрим другом для маленьких домочадців, буде грати, не буде виявляти озлобленість, до неї відносять такі види:
домашні собаки

  • Лабрадор-ретрівер – дуже добра, терпляча порода, проявляє особливу ніжність, чуйність до дітей, навіть до самих примхливих.
  • Пуделі – дуже потішна, грайлива порода. Вони люблять довго гуляти, грати з господарем, легко піддаються дресируванню. Також цих вихованців легко навчити забавним трюкам, що порадує всю родину. З об’ємної кучерявої шерсті можна вистригати химерні зачіски.
  • Бігль – дуже активна грайлива собака. Здатна довго грати, легко навчається. За своїм виглядом дуже добра, нагадує персонажів багатьох мультфільмів.
  • Кокер-спанієль може стати добрим ласкавим товарищем. Любить проводити час на свіжому повітрі. До дітей ставиться з любов’ю і відданістю.
  • Декоративні собаки:тер’єри, чіхуахуа – люблять ретельний догляд і турботу. Досить доброзичливі, але під час ігор потрібен особливий підхід, щоб не образити маленького вихованця.

Не завжди потрібно заводити декоративні собаки для дітей. В силу свого маленького розміру з ними потрібно бути вкрай обережним, щоб не завдати шкоди. Якщо майбутній господар досить дорослий і самостійний, тоді спілкування з таким вихованцем стане легше контролювати, але для малюків, це буде злегка проблематично. Адже під час ігор можна випадково сильно притиснути, наступити або вдарити маленького улюбленця, тому в такому випадку, слід зайвий раз нагадувати про крихкість і беззахисність карлікової собачки.

Яку б породу Ви не обрали, будь-яка з цих вірних улюбленців стане справжньою радістю для Вашого чада, а також допоможе виховати почуття відповідальності, турботи, привчить до виконання обов’язкових регулярних дій і допоможе знайти справжнього домашнього друга.