Повернутися

Дресирування собак: як і навіщо вчити собаку хорошим манерам

pexels-photo-374906Ненавчений пес з часом покаже характер. Роздерті речі, погризені черевики й дроти у будинку – деякі наслідки відсутності виховання. Кожен господар, якому не байдужий його вихованець розуміє: власник тварини відповідає за три речі – харчування, здоров’я і поведінку домашнього улюбленця. Крім їжі, кожна собака має потребу у вихованні. Щоб правильно натренувати тварину можуть знадобитися послуги кінолога, людини, що займається дресируванням собак. Але є і такі команди, які можна вчити самостійно вдома.

Коли варто починати тренування?

Як правило, цуценя відлучають від матері і віддають господарям в тримісячному віці. Процес виховання починається відразу, як принесете вихованця додому. Мова йде не про складні команди, які вчить спеціальна школа дресирування собак, а про тренування рефлексів. Наприклад, коли щеня хоче в туалет, відразу перенесіть тварину на пелюшку. Повторивши дію декілька разів, у цуценяти виробиться розуміння спеціального місця – туалет не скрізь.

Вчити розуміти жести і реагувати на голос можна з 6 місяців. Робити це потрібно в ігровій формі, при цьому уникаючи агресії. Не сваріть і тим більше не бийте вихованця, якщо у нього не виходить. Щеня може закритися в собі. Якщо учень не слухається: гавкає або кусається, дозволяється шльопнути бешкетника газетою. Такий жест поліпшить дисципліну, але болю пес не відчує. Не рекомендується шльопати цуценя рукою. Руки господаря повинні асоціюватися з ласкою.

Як навчити вихованця розуміти команди?

Собаки не розуміють слів. Пес реагує на інтонацію і погляди, але людської мови не знає. Наше завдання – навчити вихованця реагувати на слово. При цьому команди “Сидіти” і “Сядь” звучать неоднаково для пса. Використовуйте тільки одну форму дієслова.

trenirovka-sobak-doma-dog-forwardЩоб змусити цуценя сісти, не потрібна школа дресирування собак. Використовуйте спеціальні прийоми, в тому числі і ласощі, щоб навчити вихованця команді самостійно. Відваріть яловичину – курка, сосиски, ковбаса шкодять собаці – і поріжте на маленькі шматочки. Давши цуценяті понюхати їжу, промовте “Сидіти” або інше слово, вибране для позначення цієї дії. Легенько притисніть попу цуценяти до підлоги, щоб посадити вихованця. Потім дайте винагороду.

У завершеному вигляді ця команда виглядає так: собака сідає самостійно і чекає до тих пір поки господар не дозволить встати.

Команда, яка дозволяє встати “До мене” – наступний крок. Спочатку притримуйте цуценя, потім приберіть руку і дозвольте вихованцеві піднятися. Часто замість слів “до мене”, використовують команду “ай брав”, оскільки відомо, що собаки добре реагують на звук “ай” і “ой”. Не очікуйте, що результат побачите негайно. Враховуйте індивідуальні особливості собаки.

Які породи піддаються дресируванню? Чи можна навчити дорослу собаку?

“Сидіти”, “лежати”, “до мене”, “місце”, “не можна”, або, як її ще називають “фу” – обов’язковий мінімум для кожного пса. Такі команди вивчають з метою безпеки на випадок виникнення, небезпечних для собаки і оточуючих, ситуацій.

_O121zibmmsЩо стосується спеціальних команд, таких як ходьба на задніх лапах, переворот на спині і т.д. – не кожен пес освоїть ці неприродні дії. Генетика також впливає на здатність цуценят сприймати команди. Наприклад, декоративну породу йорк вивели для сумок і подушок. Природно, що таку собаку не змусиш робити сальто. Китайська порода чау-чау була виведена теж не для служби, а взагалі як їжа. Генетично так склалося, що цій породі характерна коротка пам’ять і слабке здоров’я.

Складно перевиховати дорослих тварин і собак з вулиці, оскільки у них вже сформувався стиль поведінки, але це не означає, що таким псом не потрібно займатися, навпаки, знадобиться старанна робота. У таких випадках допоможе школа дресирування собак.

Де проводяться тренування для собак в Хмельницькому?

Хмельницький – місто середнього розміру і знайти тут послуги кінолога непросто. Школа дресирування собак “Форвард” допомагає власникам цуценят з пошуком кінолога у Хмельницькому. Для зручності користувачів ми створили сайт dog-forward.com.ua.

Чи є вимоги до кандидатів у школу навчання собак?

Наша школа не виставляє вимог до чотириногих учнів чи власників вихованців. Записуйте улюбленця на навчальний курс у нашій школі дресирування собак в режимі онлайн або по телефону. Заняття проводяться у місті Хмельницький. Для тренувань знадобиться нашийник і повідець.