Повернутися

Линька у собак

линька у собак
Як добре відомо, усі собаки час від часу линяють, це природний процес, який відбувається два рази на рік. Період стає нелегким випробуванням для господарів великих собак з довгою шерстю. Незважаючи на те, що це норма, ми ламаємо голову в пошуках способу мінімізації втрати шерстяного покриву улюбленим вихованцем.
Шерсть собаки виконує захисні функції і є індикатором гарного самопочуття і здоров’я чотириногого друга. Шерстяний покрив слугує бар’єром, який допомагає зберегти тепло, захистити від холоду, перешкоджає пошкодженню шкіри і проникненню кліщів. У кожної собаки линька може відбуватися по-різному, у когось вона надмірна, а у якогось ні. Існують певні породи собак, які майже не линяють, до них можна віднести: ердельтер’єр, фокстер’єр жорсткошерстий, йоркширський тер’єр, мальтійська болонка, брюссельський грифон і багато інших.

Сезонна линька

Зазвичай зміна шерстяного покриву відбувається два рази на рік – навесні і восени. Період осінньої линьки триває трохи довше, ніж літній. Собака скидає стару шерсть і отримує нову, пухнасту і теплу, яка легко зігріє в холодні морози. Навесні ж, тепла шубка змінюється на легшу.

Чому моя собака линяє цілий рік? – деяких може турбувати і таке запитання. Для наших домашніх тварин все влаштовано трохи складніше. В сучасних, яскраво освітлених будинках з централізованим опаленням, собаки отримують сигнал, що потрібно линяти цілий рік! Потім, коли вони виходять на вулицю – вони отримують сигнал про те, що холодно і потрібно одягати тепле вбрання.

У період линьки шерсть слід вичісувати спеціальними гребінцями у напрямку волосся. Такий інвентар краще вибирати із загартованої сталі з нікелевим покриттям, яке добре вичісує ковтуни. Для ніжних ділянок краще обрати пуходерку – вона дбайливо видалить зайву шерсть у собаки не завдаючи їй болю. Потрібно подбати і про повноцінне харчування домашнього вихованця. У раціоні вітається натуральний корм та білок, який легко можна отримати із нежирного м’яса. Також, будуть дуже корисними для здоров’я овочі та крупи з яких можна приготувати різні суміші, так як часто буває, що такі продукти тваринам не до вподоби.

Позапланова линька

смена шерсти у собак
Іноді, трапляється так, що зміна покриву у собаки не припиняється. Це може свідчити про певні порушення в організмі. Проблеми зі шкірою, ендокринні захворювання, дефіцит поживних речовин або вітамінів та інші порушення обміну речовин можуть викликати втрату шерсті або вплинути на її швидкість росту. Якщо ви помітили будь-які ознаки хвороби, слід негайно звернутися до ветеринара. Фахівець зможе найкращим чином визначити, є втрата шерсті частиною нормального процесу чи симптомом хвороби. Якщо ж у собаки немає проблем зі здоров’ям, причина може бути в незбалансованому харчуванні або стресі. У першому випадку потрібно тільки скорегувати раціон, а в іншому – звести до мінімуму всі дратівливі чинники (часті переїзди, шум, різкі хімічні запахи тощо).

Досить часто, дбайливі господарі намагаються всіма силами стежити за гігієною домашніх улюбленців, і заходять надто далеко. Купання собаки повинно відбуватися не частіше, ніж 1-2 разів на місяць, із застосуванням спеціальних миючих засобів. Занадто часте купання, використання агресивних або не призначених для тварин миючих засобів, може стати причиною випадіння шерсті у тварини. Не можна мити собаку шампунем, призначеним для людей. Шкіра тварин набагато тонша і більш чутлива до хімічних засобів, ніж людська.

Пам’ятайте, тільки від вас залежить здоров’я вихованця. Жити разом з милим чотириногим другом – не тільки велике щастя, але і відповідальність!