Повернутися

Навчання собаки командам «Поруч», «Взяти», «До мене»

Команда собаці: йти поручДресирування собаки потрібно розпочати з раннього віку. Цуцик з легкістю засвоює шаблони поведінки і нові команди. Терпіння і гарне відношення — найкоротший шлях до успіху. Уроки поділяються на декілька категорій. Базові поняття («до мене», «поруч», «не можна», «сидіти», «лежати») під силу освоїти будь-якій собаці. А ось команду «Взяти» цуцику декоративної породи знати не потрібно. Погодьтеся, навіть найагресивніший той-тер’єр навряд чи зможе захистити свою господиню у разі реальної загрози.

Вивчення простих команд можна розпочинати з 2-х місячного віку, а команду «Узяти» собака повинна освоювати тільки після успішного проходження базового циклу навчання.

Команда «До мене» — дресирування з помічником

Відпрацювання цієї команди найкраще проводити разом з напарником. Необхідно, аби він відвів пса на невелику відстань від вас (наприклад, метрів на 5). Потім ви кличете «До мене», напарник відпускає повідок і собака повертається до вас. Реакція тварини буде природною, адже її тільки що забрали від улюбленого господаря. Вихованця потрібно похвалити, погладити і пригостити смачненьким. На першому етапі не можна командувати «До мене» суворим тоном. Голос господаря повинен звучати ласкаво і доброзичливо, аби цуцик захотів до вас наблизитись. Не можна також карати малюка, якщо ви його покликали. Навіть коли тварина добре засвоїть урок, слід час від часу підкріплювати навик смачненьким.

Команда «Поруч»

Цуценята просто обожнюють досліджувати навколишній світ. На жаль, під час прогулянки такі дослідження загрожують небезпекою для вихованця. Усілякі недоїдки, якими собака може отруїтися, відволікаючі фактори у вигляді сусідських котів і проїжджаючих повз вас велосипедистів можуть стати причиною неприємностей. А неприємності бувають різними: від легкого отруєння до серйозних травм. Саме тому команда «Поруч» — одна з базових для цуцика. Після її вивчення вам буде набагато легше керувати собакою. Для дресури знадобиться повідок і нашийник. В процесі навчання собаку слід тримати на близькій відстані. Якщо пес хоче втікти, господар смикає за повідок, і підтягує його до лівої ноги, озвучуючи команду «Поруч». Як тільки тварина зрозуміє, що від неї хочуть — потрібно заохотити її ласощами (дрібно нарізаним сиром або сухим кормом). Через деякий час (3-5 тренувань) поводок відпускають і дають команду «Поруч», як тільки пес відходить. Якщо вихованець повертається до ноги — отримує ласощі, а якщо ні, то доведеться знову застосувати нашийник, аж до повного засвоєння уроку.

Команда «Узяти»

Для собаки команда «Узяти» завжди пов’язана з проявом агресії. Це досить складна у психологічному плані навичка, приступати до освоєння якої можна тільки після повного курсу загального виховання («до мене», «не можна», «сидіти», «поруч»). Крім базових умінь, у пса має бути присутня витримка і повага до господаря. Для того, аби озвучити собаці команду «Взяти», повинна з’явитись досить вагома причина. Наприклад, напад грабіжника. Навчання тварини небезпечному навику краще довірити кінологу-професіоналу. Чому?

  • По-перше, амуніція (захисний костюм) коштує дорожче курсу дресирування.

  • По-друге, ви ризикуєте розвинути у пса надмірну агресивність.

  • По-третє, дресура тісно пов’язана з можливістю отримання травми — укусу.

Виховання домашніх улюбленців — досить складний процес, який забирає багато часу. На жаль, без належного досвіду важко знайти з собакою спільну мову. Якщо ж Ви хочете навчити свого улюбленця різноманітним командам швидко і без зусиль — звертайтеся до кінологів Школи дресирування собак Дог-Форвард у Хмельницькому. Ми завжди готові допомогти, незалежно від породи і віку вашого песика.

Рекомендуємо також прочитати статтю про дресирування цуценят німецької вівчарки.