Повернутися

Рекомендації кінолога по дресируванню цуценят: інтерв’ю від експерта школи Форвард

Дрессировка щенка на природеЖурналіст: Добрий день! Дякую Вам за консультацію для сайту Дог-Форвард. Темою сьогоднішньої розмови буде дресирування цуценят. Скажіть, будь ласка, з якого віку можна починати навчання собаки командам?

Кінолог: Доброго дня! З 2 місяців. У такому віці пес соціалізується, визначає своє місце в навколишньому світі. Дресирування собаки – це не тільки вміння виконувати накази, а ще й взаємодія з господарем, членами сім’ї, іншими людьми і тваринами.

 

Що вихованець повинен дізнатися в першу чергу?

– Кличку. Це досить просто. Ви вимовляєте ім’я, домагаєтеся концентрації уваги тварини (погляд в очі), проговорює маркер «Так» і даєте ласощі.

 

Які ласощі можна використовувати під час занять?

– Смачну їжу. Наприклад, дрібно порізаний сир, шматочки сухого корму …

 

Оптимальна тривалість занять?

– Щоб цуцик зрозумів, що від нього хочуть, але не втомився. Комбінуйте – кілька хвилин занять, 20 хвилин гри. Перевантажувати тварину не варто.

 

Як навчити цуценя виконувати наказ «Сидіти»?

– За допомогою ласощів. Частування дають з руки таким чином, щоб пес міг забрати його тільки сидячи. При цьому вимовляють «Сидіти» і маркер «Так» після завершення дії. «Лежати» – аналогічна система.

 

Хто дресирує собаку – тільки господар? Чи можуть приєднатися інші члени сім’ї?

– Господар або кінолог. Необхідно, щоб Вашого вихованця не відволікали під час процесу. Потім, коли команди будуть засвоєні – пес послухає будь-кого з членів сім’ї.

 

Чи можна дресирувати дворнягу?

– Так. Дворняги добре піддаються дресируванню. У цирку працює чимало безпородних собак. Деякі з них по здібностям навіть перевершують породистих. Правда, іноді трапляються винятки.

 

Які прийоми в навчанні ви порекомендуєте нашим читачам?

– Базові команди під силу вивчити будь-якій собаці, але до кожного цуцика необхідно знайти індивідуальний підхід. Якщо щось не виходить – не хвилюйтеся. Фахівці-кінологи допоможуть Вам соціалізувати вихованця і виправити його шкідливі звички. Звертайтеся в школу дресирування Форвард, і ми з радістю Вам допоможемо!