Повернутися

Собака гризе речі: як боротися?

Якщо у вас є собака, то вам доводилося стикатися з проблемою понівеченого взуття, подряпаних стільців і пошарпаних диванів. Давайте спробуємо розібратися, чому ж так відбувається, і яким чином можна навчити собаку гарній поведінці.

Чому пес гризе речі?

Собака гризе взуттяУ віці 4-5 місяців у цуценяти прорізаються постійні зуби, а молочні випадають. Процес доволі неприємний, і через це песик починає активно гризти оточуючі предмети. Пояснюється така поведінка банальними фізичними відчуттями.

Якщо ж збитки робить дорослий пес, і тільки тоді, коли вас немає вдома — то це звичайна нудьга. Він ж зовсім один! Його всі кинули, йому нічого робити! А коли щось згризти, то час без господаря промайне непомітно. Щоправда, господаря потім зовсім не порадує результат собачої діяльності.

Тваринам великих розмірів може банально не вистачати біганини і вправ на майданчику для дресирування. Недолік компенсується активністю у замкнутому просторі — понівеченням меблів, шпалер, подушок, взуття. При цьому собака може чудово розуміти, що так робити заборонено.

Як навчити собаку гарно поводитися під час відсутності господаря?

Навчання собаки гарній поведінціНайлегший спосіб мінімізувати втрати — запропонувати цуценяті альтернативну заміну. Прекрасним варіантом будуть дерев’яні палиці, відварені у м’ясному бульйоні. Використовуйте плодові породи — грушу, яблуню, сливу. Іграшки та палиці — найдоцільніше поле для застосування активності цуцика. При цьому спроби зіпсувати інші речі повинні суворо каратися. Дресирувальники собак рекомендують дієвий метод навчання гарній поведінці під час відсутності господарів. Пес починає збиткувати через 10-15 хвилин після виходу людей з помешкання. У цей час почуття туги найсильніше, так як господар тільки нещодавно покинув свого улюбленця. Суть методу: одна людина шумно одягається, взувається і йде з дому, закриваючи замок. Господарю необхідно причаїтися (наприклад, у ванній), і 10-20 хвилин почекати. А потім вийти і зловити собаку «на гарячому». Відповідно, суворо покарати. Зверніть увагу: покарати — не означає побити. Можна вдарити один раз, але дати зрозуміти, що ви ображені, і пес дуже винен. Два-три повтори вистачить для засвоєння уроку.

Школа дресирування собак Форвард займається корекцією поведінки тварин. Якщо вам потрібна порада кінолога — запишіться на перший безкоштовний урок, і ми разом навчимо собаку хорошим манерам!