Повернутися

Як забезпечити правильний догляд за собакою?

Догляд за собакою: купанняПравильно доглядати за собакою необхідно незалежно від породи і розмірів вихованця.

Чомусь серед власників тварин існує думка про безпроблемність невеликих песиків-компаньйонів. Мовляв, їдять мало, а в туалет можуть сходити і на лоток.

Насправді, і велика, і маленька собака — це повноправний член сім’ї, який постійно вимагає постійної уваги і догляду.

Першочергове завдання господаря полягає не тільки у навчанні собаки командам, але й у забезпеченні гарного самопочуття вихованця.

Короткошерстих тварин, як і довгошерстих, потрібно регулярно вичісувати. Перших — рідше, других — частіше. Основна відмінність полягає у наборі інструментів для догляду. За довгою шерстю необхідно стежити ретельніше, тому що у неї проявляється схильність до утворення ковтунів.

Вичісувати песика краще на вулиці. По-перше, так не доведеться прибирати весь будинок, а по-друге — свіже повітря корисне для тварини. Навесні і восени у домашніх улюбенців активізується линька. У цей період користуватися щітками доведеться частіше. Розчісувати треба акуратно, аби не пошкодити ніжну шкіру пса.

Купання

Собаки люблять купатися. Мити вихованця у ванній з шампунем можна не частіше 1 разу на місяць. А ось без засобів догляду водні процедури можна проводити хоч кожен день. Врахуйте, що тривалість купання не повинна перевищувати 5-7 хвилин. Після миття не можна відразу ж розчісувати шерсть, потрібно дочекатися її повного висихання. І, звичайно ж, не рекомендується використовувати засоби по догляду за волоссям зі звичайного косметичного магазину (шампуні або кондиціонери). Собака може навіть отруїтися ними. У зоомагазинах представлений широкий вибір шампунів, які повністю безпечні для тварин.

Догляд за вухами собаки

Вуха тварини — дуже чутлива частина тіла, яка вимагає особливого догляду. Звичайно, якщо вухо рожеве і чисте всередині, то чіпати його не треба. Проводити гігієнічні процедури зі спеціальним лосьйоном можна тільки тоді, коли собака часто і без причини трусить головою, а у вушній раковині накопичився бруд. Користуватися тонкими паличками для чищення небажано, для цього краще підійде м’який ватний диск.

Для невеликих порід час вигулу можна значно скоротити за несприятливої погоди. Песик сам попроситься додому, як тільки завершить усі необхідні справи. Пекінеси, чихуахуа, той-тер’єри та інші мініатюрні компаньйони не люблять занадто холодну або жарку погоду. А ось при комфортній температурі гуляти можна довго. Для великих порід (наприклад, вівчарки, хаскі, бульдога) час прогулянки збільшують, аби собака встигла трохи втомитися від ігор та біганини. Приходьте з вихованцем на спеціально обладнані майданчики, наприклад, у школі собак, де можна стрибати через перешкоди, спускатися і підійматися по сходах. Відвідувати місця для тренування краще рано вранці або ж у другій половині дня, ближче до вечора.

Особливості догляду за тваринами різних порід відрізняються. Якщо ви плануєте купити собаку і вибираєте цуцика — враховуйте свої можливості і наявність вільного часу. Фахівці Школи дресирування собак «Форвард» у Хмельницькому допоможуть вам визначитися з особливостями догляду за конкретним вихованцем. Звертайтеся до наших кінологів онлайн або по телефону, ми завжди раді допомогти!