Повернутися

Збираєтесь купити собаку? Прочитайте наші поради!

Дружбу за гроші не купиш. Щоправда, в одному разі це прислів’я не діє — якщо купити собаку. Відданий і вірний товариш буде поруч з вами в будь-якій ситуації. До вибору цуценяти треба підходити дуже відповідально, враховуючи всі особливості вашої сім’ї та умов утримання.

Купити собаку: як зрозуміти, що ви готові?

Як вибрати і купити собакуЄ декілька правил, які потрібно пам’ятати при купівлі собаки. Пам’ятайте: цуцик — це не іграшка, це повноцінний член родини.

Проаналізуйте свій спосіб життя. У вас квартира або приватний будинок? Якщо квартира, то песика потрібно регулярно вигулювати. Деякі породи можуть сходити в туалет на лоток, але з ними все одно необхідно хоча б 1 раз в день виходити на майданчик для собак.

Врахуйте свої матеріальні можливості. На скільки ви готові витрачатися? Щеплення, грумінг, одяг, правильне харчування собак і ошийник — все це коштує грошей. Та ще й сам цуцик від хороших батьків теж досить недешевий.

Перевірте, чи у ваших родичів немає алергії. Краще здати спеціальні аналізи, адже несприйняття шерсті може проявиться у людини не відразу, а через 2-3 місяці.

Подумайте, чи готові ви терпіти дрібні неприємності? Наприклад, погризене взуття, розідраний килим, мокру пляму у несподіваному місці?

Купити собаку: вибираємо породу

Залежно від мети утримання, породи розділяються на:

  • мисливські (хорти, гончаки, фоксхаунд, деякі види тер’єрів і спанієлів);

  • сторожові/службові (вівчарки, бульдоги, бультер’єри, мастиф, коллі);

  • декоративні або компаньйони (мопс, шпіц, пекінес).

Від розміру тварини в дорослому віці залежить і розмір «приватної території». Необхідно врахувати, чи готові ви виділити окреме приміщення, скажімо, для ротвейлера, або ж у вашому будинку знайдеться тільки куточок для пекінеса.

Хлопчик чи дівчинка?

При покупці собаки враховуйте, що кобелі більш волелюбні, ніж суки, і більш схильні до прояву характеру. Вони агресивніші, частіше демострують непослух. Кобелю потрібно доводити свій авторитет. Ще одна особливість — з «хлопчиком» треба довше гуляти, тому що він мітить територію, позначаючи межу своєї присутності.

Суки більш поступливі, легше піддаються дресурі, охочіше взаємодіють з людиною. Але при цьому 2 рази в рік у них тічка (приблизно по 3 тижні), що є досить незручним явищем для господарів. Ще однією проблемою є вагітність. Навіть якщо запланувати в’язку з породистим кобелем — чи готові ви возитися з цуценятами в майбутньому? Це досить непросте заняття, яке вимагає багато часу і уваги.

Якщо ж ви на 100% впевнені, що хочете купити собаку — дійте. Як показало відкриття школи дресирування Форвард, чимало господарів, незважаючи на всі труднощі, отримують море задоволення від спілкування зі своїми вихованцями. І не забудьте записатися на безкоштовний перший урок з кінологом для вашого улюбленого песика!